Dieta makrobiotyczna

Dieta makrobiotyczna
1 vote, 5.00 avg. rating (61% score)

Dieta – czym w zasadzie jest?
Dieta to pojęcie, które często bywa źle rozumiane w naszym społeczeństwie. Niektórzy sądzą, że „być na diecie” to znaczy odchudzać się. Nic bardziej mylnego. Dieta to po prostu sposób, w jaki się odżywiamy. Każdy z nas stosuje więc jakąś dietę, jedni bardziej, inni mniej świadomie. Jeśli natomiast stosujemy dietę pod określone cele, wtedy mamy do czynienia z jednym z kilku rodzajów diety:
– dieta redukcyjna: naszym celem jest zgubienie zbędnych kilogramów, więc spożywamy nieco mniej kalorii, niż teoretycznie powinniśmy. W efekcie nasz organizm brakujące mu kalorie pobierze spalając tłuszcz.
– dieta na masę: spożywamy nieco więcej kalorii, niż teoretycznie powinniśmy, ponieważ naszym celem jest zwiększenie swojej wagi. Proces ten łączymy z różnorakimi ćwiczeniami.
– dieta prozdrowotna: w zależności od potrzeb, może to być dieta bezglutenowa, bezlaktozowa, czy np. low foodmaps. Służyć ma ona poprawie naszego stanu zdrowia oraz samopoczucia przy różnorakich schorzeniach i nietolerancjach pokarmowych.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top