Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Rehabilitacja dzieci z autyzmem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Autyzm jest bardzo złożoną chorobą na tle neurologicznym, polegającą na dużych problemach komunikacyjnych dzieci ze światem zewnętrznym oraz ich funkcjonowaniem, oraz izolowaniem się od społeczeństwa. Ogólnie rzecz ujmując, rehabilitacja dzieci z autyzmem polega na poprawieniu ich funkcji fizycznych i psychicznych.

Choroba ma zarówno czynniki dziedziczne, jak i społeczne. Niestety nadal nie wiemy, co wywołuje autyzm u dzieci. Choroba najczęściej pojawi się do trzeciego roku dziecka. Objawia się bardzo ograniczonym kontaktem dziecka z otoczeniem poprzez brak reakcji na inne osoby oraz na inne bodźce. Dzieci z autyzmem wykonują szereg stale powtarzających się ruchów jak kiwanie czy patrzenie w jeden punkt.

Objawy autyzmu można zmniejszyć poprzez podawanie środków farmakologicznych albo terapię. Terapia u dziecka z autyzmem musi odbywać się w ściśle określonych warunkach. Na takie dziecko nie może podczas terapii oddziaływać zbyt wiele bodźców wzrokowych, słuchowych, dotykowych czy smakowych.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top