Wyciskanie soków

Wyciskanie sokow (1)Soki z warzyw i owoców to doskonałe źródło witamin oraz minerałów. Stanowią zdrową przekąskę lub mogą stać się doskonałą alternatywą dla kalorycznych deserów.

Wyciskanie soków nie jest wbrew pozorom skomplikowane. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią wyciskarkę ręczną lub elektryczną. Ceny takich urządzeń nie są wygórowane, a wyciskarki pozwalają one na szybkie i łatwe przygotowanie smacznych napojów. Domowe soki mają kilka zalet – są zawsze świeże, nie zawierają cukru, ani konserwantów i innych niezdrowych dodatków.

Z czego można zrobić sok? Praktycznie ze wszystkiego. Napoje przygotowane z owoców są najsmaczniejsze, warto jednak wykorzystywać także jarzyny. Doskonałym źródłem ważnych mikroelementów są zielone warzywa takie jak szpinak oraz jarmuż. Można je łączyć z różnego rodzaju ziołami, które są nie tylko bogate w składniki odżywcze, ale także poprawią smak. Przygotowanie doskonałego soku warzywno-owocowego zajmuje kilka chwil i pozwala uzupełnić dietę w wiele cennych substancji odżywczych.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top