Wybieramy obrusy do lokalu i restauracji

Początkujący właściciele lokali gastronomicznych często mają problemy z zaprojektowaniem wystroju swojej restauracji czy kawiarni. Nawet pomoc profesjonalnego architekta wnętrz nie zawsze okazuje się pomocna. Projektanci kładą nacisk przede wszystkim na walory estetyczne, zapominając często o walorach ekonomicznych i praktycznych. Najlepszym rozwiązaniem jest więc samodzielne zaprojektowanie wystroju w oparciu o porady architekta. Jego pomoc okaże się z pewnością przydatna przy wyborze kolorystyki czy stylistyki lokalu. Tym sam będziesz musiał zadbać o walory praktyczne.

Doskonałym przykładem mogą tu być obrusy i serwety, których nie może zabraknąć w żadnej restauracji. Zatrudniony projektant powinien poradzić Ci, jakie obrusy będą najlepiej pasowały do wystroju Twojego lokalu. Pod jego kierunkiem wybierz kolorystykę i zdobienia obrusów, sam zdecyduj natomiast, z jakiego materiału zostaną wykonane.

Warto zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej eleganckie są obrusy bawełniane. Ich klasyczny urok dodaje stylu każdemu wnętrzu. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na walorach praktycznych nakryć stołowych,wybierz plamoodporne obrusy do restauracji. Oszczędzi Ci to konieczności codziennej zmiany obrusów i uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Brud usuniesz bardzo łatwo, przy użyciu domowych metod. Postaraj się też, by obrusy, które kupisz były na tyle uniwersalne, byś mógł łączyć je z różnego rodzaju dodatkami. Im więcej kolorów i stylów do nich pasuje, tym lepiej.

Przy użyciu niewielkich nakładów sił i środków będziesz mógł dzięki temu diametralnie odmienić wystrój swojego lokalu. To niuanse, na które większość projektantów wnętrz nie zwraca uwagi, jako profesjonalny właściciel restauracji nie powinieneś jednak o nich zapominać.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top