Nasiona feminizowane

Nasiona feminizowane (4)Nasiona feminizowane są używane w uprawie konopi, która przetwarzana jest na marihuanę leczniczą. Przy produkcji zostały one pozbawione chromosomów męskich, tak aby wyrastały z nich tylko rośliny płci żeńskiej. Zawsze istnieje jednak minimalne ryzyko, że złe warunki uprawy sprawią, że nasiona feminizowane mimo wszystko staną się męskie.
Na co zatem zwracać uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że nasiona te potrzebują dużej wilgotności względnej (ponad 60%). Roślina musi być odpowiednio dużo nawadniana, ale nie może być przelewana. Potrzebuje czasu na „odetchnięcie” pomiędzy podlewaniami.
Optymalna temperatura do rozwoju siewek to 20-22 stopnie. Należy zwrócić uwagę, aby w żadnym wypadku nie przekroczyła ona 28 stopni. Konieczna do wzrostu rośliny jest duża ilość azotu.
Odpowiednie dla wzrostu nasion światło powinno być barwy niebieskawej lub białej – metalohalogenkowe lub fluorestencyjne. Korzystnie na roślinę wpływają także żarówki sodowe. Przy wzroście nie jest natomiast wskazane przesadzanie z ilością fosforu i potasu, które pełnią istotną rolę przy rozkwitaniu, ale na początku uprawy ich ilość powinno się ograniczać.
To już wszystko. Stosowanie się do tych kilku prostych wskazówek pomoże osiągnąć najlepsze efekty w uprawie roślin.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top