Kuchnia indukcyjna

Zaopatrz swoją kuchnię w coś wyjątkowego

Korzystanie z kuchni indukcyjnej już ponad rok udowodniło mi, że stanie przy kuchence nawet przez cały dzień i gotowanie coraz większej ilości potraw dla swojej rodziny może być przyjemne i dość wciągające.
Teraz nie muszę wstawać dużo wcześniej, żeby ugotować śniadanko i na spokojnie zjeść przed pracą, ponieważ tak naprawdę, moja kuchnia indukcyjna prosi mnie tylko o 10 minut cierpliwości, żeby mogła ugotować dla mnie parówki lub usmażyć jajecznice. Cały sekret kryje się w zjawisku indukcji elektromagnetycznej, tzn. przetwarzaniu energii w ciepło bezpośrednio w dnie naczynia, w wyniku czego czas gotowania jest zredukowany o niemal 30%. Jest to chyba najbardziej nowoczesny sposób na szybkie gotowanie. Ważne również jest to, że taka kuchnia jest dosyć oszczędna i łatwa w obsłudze w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami.
Chociaż, powiem szczerze, nie od razu ogarnęłam wszystkie jej wymogi związane z dopasowaniem garnków oraz patelni, które muszą posiadać odpowiednią powierzchnię, żeby płyta na nie zareagowała. Tutaj chodzi o to, że kuchnie indukcyjne są bardzo delikatne i są wyposażone w specjalne czujniki, które pokazują, czy garnek został umieszczony we właściwym punkcie i kuchenka może go nagrzewać, jak tylko wciśniemy przycisk, czy ma nie odpowiednie pokrycie i nie da się z nim współpracować. Taki sam efekt będzie w przypadku, kiedy niechcący włączymy płytę…nie zacznie się nagrzewać, dopóki nie ustawimy na niej garnek.
Połączenie nowych technologii oraz gustu w wyposażeniu kuchni indukcyjnej jest najlepszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią czas i wyjątkowość.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top