Kuchnia australijska

Australia od kuchni

Australia to kraj zdecydowanie kraj pełen różnorodności. To słowo określa też idealnie kuchnię tego kraju. Kuchnia australijska jest tak urozmaicona głównie dlatego, że była tworzona przez ludzi różnych kultur i tradycji, którzy od wieków zamieszkują ten rozległy kontynent. Nie bez znaczenia jest tu również zróżnicowane ukształtowanie jego terenu. Odrobinę każdego z tych elementów można odnaleźć w tradycyjnych australijskich potrawach. Dodatkowo, ciągły napływ ludności sprawia, że wciąż są one wzbogacane o nowe pomysły i produkty.
Póki co w Polsce kuchnia australijska jest mało popularna, warto jednak przyjrzeć się jej bliżej. O zawrót głowy może przyprawić ogromna różnorodność wykorzystywanych w niej produktów. Wszystkie regiony kraju oferują konsumentom to, co mają najlepsze: mięso z bydła i owiec, owoce morza (zwłaszcza homary i małże), winogrona i najprzeróżniejsze owoce i warzywa. Wszystko to jest świeże, smaczne i najwyższej jakości. Dobry produkt, to wszak podstawa dobrej kuchni.
W historycznej kuchni australijskiej dominowały przepisy na potrawy przywiezione przez imigrantów, głównie tych pochodzących z Anglii. Do dziś bardzo popularne są tu duszone mięsa czy puddingi. Z czasem zostały one wzbogacone o smaki przywiezione na ten kontynent z innych stron świata. Dziś do najczęściej spotykanych dań należą:
– vegemite, czyli pasta do smarowania chleba
– steki z kangura i krokodyla
– biszkopty „Tam Tam”
– chlebek Daper
– beza Pavlova
– świetne wina.
Oczywiście to tylko niewielka część bogactwa smaków i aromatów, które oferuje kuchnia australijska. Zdecydowanie warto poznać ją bliżej.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top