2 propozycje orzeźwiających koktajli z Włoch i Meksyku

kulinaria (24)Internet w dzisiejszych czasach służy wielu osobom za podstawowe źródło wiedzy i informacji. Warto wykorzystać dobrodziejstwa technologii, by dowiedzieć się jak przyrządzić kilka egzotycznych koktajli, które ugaszą pragnienie w upalny, letni dzień. Możliwości jest cała masa, jednak poniżej znajdą się dwa najciekawsze, z państw, w których wysoka temperatura to cecha nie tylko lata, ale całego roku. Takim napojom nie sposób nie ufać!
Włochy to nie tylko kraj makaronów pod każdą postacią i pizzy. To także kraj, z które wywodzi się wstrząśnięta kawa. Do jej przygotowania potrzebny jest shaker, w którym umieszcza się kostki lodu, podwójne espresso, cukier oraz syrop owocowy lub skondensowane mleko. Połączone składniki są zimne, koktajl orzeźwiający, a przepis szalenie prosty. Coś dla wielbicieli kawy.
Meksyk to kraj, w którym większość koktajli przygotowanych jest na bazie świeżej wody. Nie inaczej jest z tym przepisem. Składnikami są dowolne owoce – zarówno cytrusowe, takie jak cytryny, limonki, kiwi i pomarańcze, jak i słodkie (arbuzy, melony, mango), które dodaje się do szklanek wody. Proporcje można dobierać indywidualnie, w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Dla bardziej orzeźwiającego efektu można dorzucić liście mięty i kostki lodu.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top