Pizza lepsza niż włoska

Przypominasz sobie wakacje w Rzymie? Przypominasz sobie woń pizzy, smak winogron i romantyczne nocy między wąskimi uliczkami pamiętającymi czasy starożytne?

Te niezapomniane wakacje najlepiej przywieźć ze sobą do kraju – smaki, aromaty, krajobrazy. Szkoda, że nie zawsze jest to możliwe, ale namiastkę tego można zorganizować u siebie w domu.Pizza i wino – te dwa smaki najprawdopodobniej najczęściej budzą nasze skojarzenia z Włochami i z całym obszarem śródziemnomorskim. O ile wina, nawet te najdroższe, spokojnie kupimy w winotekach, to niestety z oryginalną nie jest łatwo. Choć w każdej metropolii, mieście i miasteczku jest wiele lokali oferujących pizzę, to, niestety, nie zawsze jest ona najlepsza.Co na to poradzić? Rozwiązanie jest dużo bardziej oczywiste niżeli może się wydawać. Należy postawić na przyrządzanie własnej pizzy! Kompletni amatorzy powinni rozpocząć od surfowania po internecie, zbierania przepisów i próbnymi przygodami z pizzą. Eksperci powiedzą – „no tak, ale i tak nie będzie miała ona dużo wspólnego z oryginalną!” Należy przyznać im rację.

Jak powtarzają Włosi, tajemnice pizzy to przepis oraz… piec!Niestety włoski przysmak z elektrycznego elektrycznego ni jak się ma do pizzy wypieczonej w klasycznym piecu do pizzy opalanym polanami. Tw wyglądają zupełnie jak piece chlebowe, więc instalacja tego pieca nie jest całkowicie szalonym zamysłem. Zresztą pomyśl tylko – smak własnego chleba jest o wiele lepszy od tego ze sklepu, jak więc będzie wyglądało to porównanie w kwestii pizzy? A jeszcze inna sprawa to popułudniowe posiadówki ze znajomymi. Skoro na grilla zwykle wybierasz się do przyjaciół, dlaczego znajomi nie mogliby do Twojego domu przychodzić na pizzę?

Materiały do budowy pieca chlebowego czy do pizzy nie nie są jakoś wyjątkowo drogie, a więc taki piec można zbudować już za kilka tys. zł. Zależy to od kształtu pieca, bo i o w tej kwestii możemy pokusić się o kształty nieco bardziej niecodzienne, piece mogą także być podwójne. Naturalnie te większe znajdą zastosowanie częściej w pizzeriach, ale skromniejszy na pojedynczą pizzę dobrze sprawdzi się w prywatnym domu czy na tarasie.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top