Kawa świeżo palona

Kawa swiezo palona (4)Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kubka, czy filiżanki ulubionego napoju. Dla ogromnej części ten napój to kawa. Jednak wśród kawoszy istnieje mnóstwo różnic, czy preferencji na sposób przyrządzania, czy podania kawy. Opowiemy wam o kilku rodzajach kaw, które najczęściej wybierane są o poranku.

Jaka kawa o poranku jest najlepsza?

Absolutny numer jeden dla osób, które chcą szybko pobudzić się i dostać zastrzyk energii (tzw. „kopa” na poranek) to espresso. Musi być to kawa świeżo palona, zaparzana w małej filiżance. Mocna i aromatyczna.
Dla tych osób, które chcą wypić kawę do śniadania, z pewnością idealnym wyborem będzie kawa z dodatkiem mleka, w ulubionym kubku. Dla małych kawoszy lub osób, które z różnych przyczyn nie piją kawy naturalnej – idealnym pomysłem jest kawa zbożowa, która jest znakomita w smaku i świetnie wpływa na zdrowie.

Jak pić

Dla jednych picie kawy to prawdziwa celebracja. Mogą pić ją „godzinami” rozmawiając z rodziną przy stole, czy w gronie przyjaciół. To prawdziwi maratończycy, jeśli o picie kawy chodzi. Inni preferują styl sprintera – kawa znika prawie tak szybko, jak pojawiła się w kubku.

Jeśli zastanawiacie się, jak pić kawę i którą wybrać, odpowiadamy – idźcie za głosem serca.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top