Google testuje strumieniowanie aplikacji

Google testuje strumieniowanie aplikacji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wyniki wyszukiwania w Google od dawna zawierają informacje pobierane z zewnętrznych źródeł. Jest to możliwe tylko w przypadku jeżeli użytkownik ma zainstalowaną daną aplikację lub treść danej aplikacji jest dostępna za pomocą np. strony internetowej. Internetowy gigant chce jednak przetestować nieco inne rozwiązanie ? strumieniowanie aplikacji.
Nowa funkcjonalność ma polegać na tym, że aplikacje będą mogły być strumieniowane na urządzenia mobilne. Mówiąc prościej ? użytkownicy wyszukiwarki Google będą mogli skorzystać z aplikacji nawet jeżeli nie jest ona zainstalowana na ich urządzeniu. Warunkiem jest żeby wyniki wyszukiwania zawierały informacje pochodzące z tej aplikacji.
Usługa strumieniowania aplikacji dostępna jest na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i aby wziąć w nich udział użytkownik musi posiadać telefon z systemem Android Lollipop lub wyższego oraz być połączone z siecią za pośrednictwem WiFi. Już teraz wiadomo, że jeżeli wyniki testów będą pozytywne Google rozszerzy tę funkcję o inne kraje.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top