Danie zawsze ciepłe

Danie zawsze ciepłe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prowadząc działalność gastronomiczną z pewnością spotkać się można z niezadowolonymi klientami. Narzekają, bo tak wygodnie. A to zupa za słona, a to kotlet niedobry, a w tym posiłku jest włos. Zdarza się też czasem zdanie typu „a to jest zimne”. O ile w pierwszych przypadkach większość problemu może rozwiązać kucharz, to lekarstwem na nie do końca ciepłą potrawę będą specjalne podgrzewacze.

Urządzenia gastronomiczne tego typu najczęściej zobaczyć można w restauracjach, które serwują swoje potrawy na wagę. Klient sam wybiera, co chciałby zjeść, nakładając na talerz z podgrzewacza oczekiwaną ilość obiadu czy kolacji. Co jakiś czas obsługa dokłada do pojemników brakujące porcje lub po prostu wymienia cały pojemnik, który jest podstawowym elementem podgrzewacza lub inaczej mówiąc podgrzewanego bufetu. Posiłek jest stale ciepły, nie traci temperatury, więc smakuje idealnie.

To właśnie główne zadanie podgrzewaczy. Te nowoczesne urządzenia potrafią utrzymać żądaną temperaturę bez jakiejkolwiek straty jakości. Wykonane ze stali nierdzewnej podgrzewacze przez długie lata mogą być użytkowane bez straty wydajności i praktycznie bez awarii. Termostaty, które umieszcza się w podgrzewaczach są niesamowicie wydajne, a temperatura którą można kontrolować dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia jest wzornictwo i design, które dzięki zastosowaniu prostych metod są funkcjonalne i bezpieczne.

Nowoczesne podgrzewacze to także bezpieczeństwo. Kurki spustowe oraz wysokiej jakości zbiorniki na wodę gwarantują sto procent zachowania norm. Dodatkowo podgrzewacze są bajecznie proste w obsłudze. Pojemniki wystarczy włożyć i wyciągnąć, temperaturę reguluje się specjalnym pokrętłem, a czyszczenie polega na przejechaniu szmatką zabrudzonych miejsc. Nic prostszego nie można już było wymyślić.

Podgrzewacze mają jedną, bardzo ważną zaletę. Dzięki nim potrawy stale utrzymują temperaturę, jednocześnie zachowując swój smak i aromat. Wszyscy wiemy jak smakują dania, które odgrzewane są w mikrofalach lub piekarnikach. Produkty tracą swoje właściwości, a już o kilkukrotnym odgrzewaniu nie może być mowy. Podgrzewacze eliminują problem tracenia temperatury dań. Potrawy są ciepłe zawsze, niezależnie od czasu, miejsca i charakterystyki.

Podgrzewacze, podgrzewane bufety to dziś podstawa gastronomii. Szanująca się działalność gastronomiczna nie może pozwolić sobie na odgrzewanie potraf w mikrofalach. Dzięki podgrzewaczom klient nigdy nie powie, że danie jest zimne. A zadowolony klient to wierny klient.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top