Błyskawiczna dieta

Błyskawiczna dieta
1 vote, 4.00 avg. rating (56% score)

Błyskawiczne chudnięcie

Chęć poprawiania sylwetki, zrzucenia nadmiernych kilogramów oraz polepszenia zdrowia i wyglądu – to wszystko sprawia, że niemal każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych sposobach odchudzania. W ostatnim czasie często wspominana jest błyskawiczna dieta. Na czym ona polega?

Jak sama nazwa wskazuje, błyskawiczna dieta ma trwać krótko – zwykle około tygodnia. W tym czasie usunięty powinien zostać z organizmu nadmiar wody, a także pobudzony proces spalania tłuszczu. Podstawowe zasady, które stosuje się podczas tej diety, to przede wszystkim picie dużej ilości wody niegazowanej (ok. 3 litry dziennie), całkowite wyeliminowanie węglowodanów, potraw mącznych, alkoholu, napojów gazowanych, jedzenie większej ilości warzyw, ograniczenie kawy, a także spożywanie ostatniego posiłku najpóźniej 2 godziny przed snem. Te wszystkie warunki mają sprawić, że w ciągu kilku dni stracimy na wadze nawet do 4-5 kg.

Błyskawiczna dieta bywa kuszącą metodą dla osób, które na stałe niechętnie poddają się tego typu regułom żywieniowym. Dodatkowo chętnie stosowana jest w tzw. nagłych sytuacjach, gdy np. sukienka, którą planujemy założyć na ważną imprezę za kilka dni, nagle okazuje się zbyt mała. Warto dodać, że nie jest to metoda do regularnej walki z otyłością czy nadwagą. Warunkiem jej stosowania jest brak jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Pamiętajmy, że podczas diet zawsze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, ponieważ nieodpowiedzialność w tej kwestii może sprawić, że w równie błyskawicznym tempie nabawimy się chorób.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top